02 / 05 / 2024

“Rīgas ūdens” pievienojas iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”

SIA “Rīgas ūdens” oficiāli pievienojies iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”, ar šo soli apņemoties turpināt sekmēt atklātības principus, kā arī īstenot pretkorupcijas politikas un to publiskošanu uzņēmumā un visā uzņēmējdarbības vidē kopumā.

Ar pievienošanos šai iniciatīvai “Rīgas ūdens” publiski apliecina savu virzību uz ilgtspējīga uzņēmuma statusu, kas oficiāli apliecināts, saņemot arī Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvu ‘2023 nominācijā “Iesaistīto pušu vadības praktiķis”. Uzņēmumā jau izstrādātas un ieviestas vairākas atbildīgu uzņēmējdarbību sekmējošas politikas, tostarp Interešu konflikta un korupcijas novēršanas politika, kas tieši sasaucas ar iniciatīvas “Nulles tolerance pret korupciju” pamatprincipiem.  

Iniciatīvu “Nulles tolerance pret korupciju” 2021. gada nogalē sadarbībā ar starptautiskās pretkorupcijas organizācijas “Transparency International” nodaļu Latvijā, biedrību “Sabiedrība par atklātību – Delna” izveidojusi Latvijas Korporatīvās sociālās atbildības platforma “CSR Latvia”. Tā apvieno uzņēmumus, valstiskas un nevalstiskas organizācijas un iestādes, kā arī ekspertus, lai ieviestu korporatīvās sociālās atbildības praksi un sasniegtu ilgtspējas attīstības mērķus.

Pieprasījums pēc uzņēmumu darbības atklātības un nefinanšu ziņošanas visā pasaulē strauji aug. To pieprasa ne tikai klienti, bet arī investori un biznesa partneri, kuri arvien vairāk vēlas redzēt uzņēmumu atklātību – informācijas publiskošanu. Savlaicīga pievēršanās atklātības prakšu aktualizēšanai padara uzņēmumus gatavākus izpildīt dažāda regulējuma uzstādītās prasības, sekmē uzņēmumu spēju atbildēt uz augošo pieprasījumu arī nākotnē un palīdz pilnveidot korupcijas novēršanas mehānismus,” teikts uzņēmumiem izplatītajā aicinājumā pievienoties iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

Papildu informācija šeit

Dalies: