Vienotais bezmaksas diennakts tālrunis: 80002122

Izbūvēts ūdensvads zem Pilsētas kanāla, pie Radio ielas

Pagājušās nedēļas nogalē pabeigta ūdensvada izbūve zem Pilsētas kanāla, posmā no Radio ielas līdz Raiņa bulvārim. Ūdensvada būvdarbi zem Pilsētas kanāla noritēja ar horizontāli vadāmās urbšanas metodi, kopējais posma garums – aptuveni 50 metri. Ņemot vērā to, ka ūdensvads tika iebūvēts aptuveni divus metrus zem kanāla gultnes, būvnieki cauruļvadu guldīja piecu metru dziļumā. Lai gan pastāvēja bažas, ka darbus varētu apgrūtināt Pilsētas kanāla rievsienu grūti prognozējamais biezums, darbus izdevās paveikt laikā. Ūdensvads tika vilkts no nogāzes apstādījumos pie tramvaju loka Radio ielā, bet kanālmalas pretējā pusē tas tika pieslēgts pie vada Raiņa bulvāra malā.

Šis posms ietilpst vērienīgajā projektā, kura ietvaros pēc SIA Rīgas ūdens pasūtījuma tiks pārbūvēts ūdensvads no Marijas ielas un Raiņa bulvāra krustojuma līdz Aspazijas bulvārim ar kopējo garumu 565 metri. Būvdarbu pabeigšanas provizoriskais termiņš – nākamā gada rudens. Ūdensvada trase no Marijas ielas virzīsies pa Raiņa bulvāri, šķērsos Pilsētas kanālu, Radio ielu un pieslēgsies pie esošā ūdensvada Aspazijas bulvārī. Plānots, ka Raiņa bulvārī ūdensvads tiks izbūvēts ar beztranšejas metodi, jauno ūdensvadu ievelkot jau esošajā, to sagraujot. Ar beztranšejas metodi tiks izbūvēts ūdensvads arī Radio ielā, zem tramvaja sliežu šķērsojuma. Lai varētu izbūvēt šo šķērsojumu, tiks renovēts esošais kanalizācijas vada posms 55 metru garumā. Ūdensvada šķērsojumu ar tramvaja sliedēm Aspazijas bulvārī, kā arī pārējos minētās trases posmos, plānots izbūvēt ar atklātās tranšejas metodi.

Ievērojami apgrūtinājumi satiksmei ūdensvada izbūves darbu laikā netiek prognozēti. Jauna ūdensvada izbūve nepieciešama ūdensapgādes drošības uzlabošanai apkaimes iedzīvotājiem. Līdz šim ūdensvads no Marijas ielas virzījās pa 13. janvāra ielu. Relatīvi bieži tika piedzīvoti tā bojājumi, kas apgrūtināja satiksmi un bija nepatīkami arī klientiem.

kanāls

 

Dalies: