Vienotais bezmaksas diennakts tālrunis: 80002122

08 / 05 / 2022

Bioloģiskās attīrīšanas stacijā “Daugavgrīva” izzinošā tūrē ciemojas LTV raidījums “Pa straumei” (+fotogalerija)

Latvijas Televīzijas (LTV) ēterā 12. maijā pulksten 21 būs skatāms raidījums “Pa straumei. Buļļupe”, kas šoreiz izzinošā tūrē viesosies arī Bioloģiskās attīrīšanas stacijā “Daugavgrīva”.

Raidījums “Pa straumei” tiek demonstrēts LTV1 jau trešo sezonu, un to laikā ir savācis lielu un noturīgu skatītāju loku. Raidījuma pamata stāsts ir sekojošs: divi bērnības draugi – Helēna un Roberts – piekrīt aizraujošam izaicinājumam iepazīt Latvijas upes un dodas braucienā, lai iepazītu to stāstus, krastus, cilvēkus, vietas, dabu un vēsturi. Kopā ar draugiem dodas arī ziņkārīgā sunīte Urga, kura ir dzīvespriecīga un brīvdabas aktivitātes mīloša sunene, kurai tīk gulēt teltī, peldēt un sildīties pie ugunskura. 

Šoreiz “Pa straumei” radošā komanda būs devusies izbraucienā pa kādreizējo Lielupes gultni Buļļupi, ceļojumu sākot Buļļciemā un turpinot to gar Balto kāpu, Vārnukrogu, Vakarbuļļiem un Rītabuļļiem Daugavas virzienā. Pa ceļam jaunieši ielūkojas arī Bioloģiskajā attīrīšanas stacijā “Daugavgrīva”, lai izzinātu SIA “Rīgas ūdens” veiktos notekūdeņu attīrīšanas procesus no to sākuma (pieņemšanas kameras) līdz pat beigu posmam (otrreizējiem nostādinātājiem). Bioloģiskās attīrīšanas stacijas “Daugavgrīva” notekūdeņu attīrīšanas shēma – šeit.

Abi jaunieši (un suns) pārliecinājās, ka notekūdeņu attīrīšana SIA “Rīgas ūdens” iekārtās jau sen notiek pēc visiem Eiropas Savienības noteiktajiem vides sargāšanas augstākajiem standartiem un dabai draudzīgā režīmā, līdz ar to iedzīvotājiem par Baltijas jūras ūdeņu tīrību Rīgas kontekstā nav jāuztraucas. Kā uzsver Bioloģiskās attīrīšanas stacijas “Daugavgrīva” vadītājs Māris Zviedris, “tīram Rīgas pilsētas un apkārtējo pašvaldību saņemtos notekūdeņus jau 30 gadus režīmā 24/7”.

Foto: LTV

Bioloģiskās attīrīšanas stacijas “Daugavgrīva” vadītājs Māris Zviedris zinātkārajiem jauniešiem un viņu ceļabiedrei atrādīja notekūdeņu attīrīšanas iekārtas un to vadības sistēmu. Brīžiem Helēnai un Robertam izbrīnā iepletās acis, brīžiem nācās aizspiest degunus - tāda nu ir "Daugavgrīvas" ikdienas darba specifika.

Dalies: