Vienotais bezmaksas diennakts tālrunis: 80002122

07 / 01 / 2022

Baltijā lielākās kanalizācijas sūkņu stacijas Daugavgrīvas ielā būvobjektā pabeigta pāļu dzīšana stacijas atbalsta sienu stiprināšanai

D101

Pabeigta pāļu dzīšana kanalizācijas sūkņu stacijas Daugavgrīvas ielā 101 ēkas atbalsta sienu stiprināšanai un kanalizācijas kolektora pamatnes būvei. Kopskaitā sūkņu stacijas atbalsta sienu stiprināšanai bija nepieciešams 291 pālis, kas tiks iedzīti vidēji 23 metru dziļumā, savukārt kolektora pamatnes nostiprināšanai bija nepieciešami 109 dzelzsbetona pāļi, vidēji desmit metru dziļumā. Pašlaik uzsākta kanalizācijas sūkņu stacijas būvbedres rakšana un tās stiprinājumu izbūve.

Baltijā lielākās kanalizācijas sūkņu stacijas pārbūvi veic būvfirma SIA “Velve”, projekta kopējā summa – 13,4 miljoni eiro. Kanalizācijas sūkņu stacijas pārbūves gaitā tā būtībā tiks izveidota no jauna. Tā būs 8,7 metrus augsta monolītā dzelzsbetona ēka, kas iekšpusē ar šķērssienu būs sadalīta notekūdeņu pieņemšanas un sūkņu nodalījumos. Objekta pazemes daļas dziļums – 10,8 metri.

Sūkņu stacijas pārbūve nepieciešama, lai garantētu drošu notekūdeņu savākšanu un pārsūknēšanu no Daugavas kreisā krasta rajoniem uz Bioloģiskās attīrīšanas staciju “Daugavgrīva”, kā arī atjaunotu morāli novecojušās tehnoloģiskās iekārtas. No ekonomijas viedokļa lielākais ieguvums no sūkņu stacijas pārbūves būs tehnoloģisko ūdeņu patēriņa samazināšanās, kā arī elektroenerģijas patēriņa ietaupījums. Papildu tam jaunā kanalizācijas sūkņu stacija būs videi ievērojami draudzīgāka un drošāka.

 

Dalies: