Vienotais bezmaksas diennakts tālrunis: 80002122

17 / 06 / 2022

Apkopotas iespējas pieslēgt Čiekurkalna apkaimes namus pilsētas kanalizācijas tīklam

Pašlaik Čiekurkalnā centralizētās kanalizācijas pakalpojumi nav pieejami aptuveni 1250 iedzīvotājiem. SIA “Rīgas ūdens” ir apzinājis mājsaimniecības, kuras varētu pretendēt uz pieslēgšanos pilsētas kanalizācijai jau tuvākajā laikā, tas ir, kur ir iespējams izbūvēt pievadus no jau esošā kanalizācijas tīkla ielu atzara līdz konkrētajam īpašumam. Šo iespēju varētu izmantot ap 200 iedzīvotāju. Tam gan nepieciešams apzināt pašu iedzīvotāju vēlmes un arī iespējas pieslēgties centralizētajai kanalizācijai, kā arī vienoties ar Rīgas pašvaldību par iespējamiem atbalsta mehānismiem šādu pieslēgumu realizācijai.

9. jūnijā Čiekurkalna 1. līnijā 64, Bibliotēkas dārzā, notika Čiekurkalna attīstības biedrības rīkotais “Čiekurkalna iedzīvotāju forums”, kurā, pēc pašu tā rīkotāju teiktā, apkaimes iedzīvotāji bija aicinājuši uz “vieglu sarunu par smagiem jautājumiem” Rīgas domes, pilsētas izpilddirektora biroja un arī SIA “Rīgas ūdens” pārstāvjus. Forumā skarto jautājumu skaitā kā viens no primārajiem bija tieši centralizētā kanalizācijas tīkla paplašināšana Čiekurkalnā. Balstoties uz sanāksmē panākto vienošanos, kā jau tas tika solīts, SIA “Rīgas ūdens” apkaimes biedrībai ir nodevis precizētu informāciju par tiem namiem (adresēm), kur var projektēt un izbūvēt šādus pieslēgumus, minot arī iespējamos tehniskos un cita veida sarežģījumu šādu projektu realizācijai.

Sandra Feldmane, Čiekurkalna attīstības biedrības valdes locekle: “Pirmais, ko grasāmies darīt - analizēt šo sarakstu biedrības iekšienē un, protams, plānojam ar sarakstu iepazīstināt Čiekurkalna iedzīvotājus, uz kuriem saraksts attiecas. No pašvaldības puses sagaidām, iespējams, kādu atbalsta mehānismu nākotnē arī Čiekurkalna iedzīvotājiem. Šobrīd ir grūti prognozēt, kāda būs iedzīvotāju aktivitāte - tomēr finanšu atbalsta mehānisms no pašvaldības puses un atliktais maksājums par centralizētās kanalizācijas ierīkošanu būtu vērā ņemami argumenti, kas daļu čiekurkalniešu pārliecinātu pieslēgties centrālās kanalizācijas tīklam iespējami drīzā laika periodā.”

Čiekurkalna forums

Pēc iepazīšanās ar pieslēgšanās pilsētas kanalizācijai iespējām par tālāko iespējamo projekta virzību – projektēšanu un izbūvi - namu īpašnieki var sazināties ar SIA “Rīgas ūdens” speciālistiem pa vienoto bezmaksas tālruni 8 000 21 22.

SIA “Rīgas ūdens” vidēja termiņa attīstības stratēģija līdz 2023. gada beigām paredz lielāko uzmanību veltīt Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansēto projektu realizācijas gaitā izveidoto pieslēgumu īstenošana. Tas skar Mārupi (Rīgas administratīvās teritorijas robežās), Katlakalnu, Bolderāju, Berģus, Beberbeķus, Imantas, kā arī daļu Ziepniekkalna un Teikas, bet pārējām apkaimēm pastiprinātāka uzmanība varētu tikt pievērsta pēc minētā termiņa – 2024. gadā.

Dalies: