Lai stimulētu uzņēmumā strādājošo iesaisti “Rīgas ūdens” attīstības mērķu realizācijā un panāktu lielāku izpratni par tiem, notikusi pirmā Darbinieku attīstības konference “Darītprieks!”.
“Rīgas ūdens” pirmajā darbinieku konferencē strādājošie tika iepazīstināti ne tikai ar stratēģijas pamatmērķiem, bet arī konkrētākiem plāniem vides un sociālajā jomā, Eiropas zaļā kursa tendencēm, pieaugošajām drošības prasībām u.tml. jautājumiem. Prioritāri tie sagrupēti trīs galvenajos uzņēmuma ilgtspējīgas attīstības virzienos un mērķos – vides, sociālajā un pārvaldības jomās.
Ilgtspējīgas attīstības stratēģija ir svarīgākais “Rīgas ūdens” ilgtermiņa attīstības plānošanas dokuments, kurā ietvertie mērķi tiks detalizēti vidēja termiņa darbības stratēģijā 2025. - 2030. gadam. Plašāk ar stratēģiju var iepazīties šeit.
“Rīgas ūdens” Korporatīvās pārvaldības daļas vadītāja Inita Andžāne norādīja, ka Ilgtspējīgas attīstības stratēģija balstās arī uz vairākiem valsts un pašvaldības līmeņa plānošanas dokumentiem, sākot no Latvijas Nacionālās attīstības plāna un Rīgas Attīstības plāna, “bet centrā visam ir arī “Rīgas ūdens” darbinieki, no kuru paustajām idejām esence ir ielikta esošajā stratēģijā.” Ilgtspējīgas attīstības stratēģija nosaka mērķus un rīcību, lai sasniegtu konkrētus rezultātus, taču “plānošana ir mūsu katra ikdiena, tāpēc esam drosmīgi un uzņemamies plānošanu arī uzņēmuma darbības kontekstā,” aicināja Inita Andžāne.
“Rīgas ūdens” valdes locekle Agnese Ozolkāja atgādināja, ka pērn Baltijā vadošā korporatīvo finanšu uzņēmuma “Prudentia” un biržas “Nasdaq Riga” kopīgi veidotajā vērtīgāko uzņēmumu topā “Rīgas ūdens” atzīts par 30. vērtīgāko Latvijā (uzņēmuma vērtība aprēķināta 199,62 miljonu eiro apmērā), “taču es tiešām ticu, ka ar mūsu visu pūlēm šo vērtību iespējams dubultot.” Galvenie virzieni – ambiciozu investīcijas plānu realizācija, kā arī uzņēmuma darbs tā, “lai iespējami vairāk klientu un biežāk mums teiktu paldies.”
“Rīgas ūdens” valdes loceklis Normunds Zvaunis uzsvēra, ka šobrīd nākas strādāt pēc aizvien jaunām prasībām un ievērot jaunākās tendences, kas saistās gan ar digitālajām tehnoloģijām, gan pieaugošo vides prasību ievērošanu, “līdz ar to mēģinām atrast iespējami efektīvākus veidus, kā tam sagatavoties un pašiem pilnveidoties.”
Ja par konkrētiem rīcības plāniem, tad uzņēmuma Stratēģiskās plānošanas daļas inženieris Roberts Neilands akcentēja “Ūdenssaimniecības attīstības plānu 2040”, kas paredz reālu darbību pilsētas tīklu atjaunošanā un paplašināšanā – arī ar to var iepazīties minētajā stratēģijā. Piemēram, līdz 2040. gadam Rīgā plānots atjaunot aptuveni 250 kilometrus ūdensvada tīklu, sekmējot efektīvu ūdens resursu izmantošanu un samazinot ūdens zudumus tīklos – to pieprasa arī Eiropas Savienības (ES) jaunākās direktīvas. Plānots atjaunot arī kanalizācijas tīklus vairāk nekā 150 kilometru garumā un ieguldīt ievērojamas investīcijas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu paplašināšanā un modernizācijā, tādējādi sekmējot efektīvāku notekūdeņu apsaimniekošanu, kas savukārt palīdzēs ieviest energoefektīvus risinājumus, mazinās notekūdeņu piesārņojumu un uzlabos vides situāciju – arī uz šādu nepieciešamību tiek norādīts ES jaunajās direktīvās.