Ūdens kvalitātes pārbaude

SIA „Rīgas ūdens” Apvienotā ūdens kvalitātes kontroles laboratorija (turpmāk - Laboratorija), akreditēta Latvijas Nacionālajā akreditācijas birojā (akreditācijas apliecība Nr. T-165), veic dažādu ūdens paraugu testēšanu – ūdens kvalitātes rādītāju noteikšanu.

Šī pakalpojuma pasūtītājs var būt gan privātpersona, gan juridiska persona.

Dzeramā ūdens (ūdensvada, urbumu, aku), virszemes (upju, ezeru, strautu) un peldbaseinu ūdens paraugus Laboratorija pieņem: 

  • Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 1 (1. korpuss), Rīgā, tālr. 67088341, 67088342;
  • Ūdens stacijā „Daugava”, Bauskas ielā 209, Rīgā, tālr. 67620733;
  • Sūkņu stacijā „Baltezers”, Ādažu novadā, Rīgas rajonā, tālr. 67990206.

Notekūdeņu paraugus pieņem Laboratorijas grupa Bioloģiskās attīrīšanas stacijā „Daugavgrīva”, Dzintara ielā 60, Rīgā, tālr. 67088538.

Ūdens paraugu pieņemšanas laiks:

pirmdienās un otrdienās no plkst. 8.00 līdz 12.00.

Paraugus Laboratorijā pasūtītājs var piegādāt pats vai  vienoties, ka paraugu ņemšanu veic laboratorijas darbinieks (tikai Rīgas pilsētas teritorijā).

Piegādājamā parauga daudzums un trauka materiāls atkarīgs no ūdens parauga nosakāmo kvalitātes rādītāju skaita un veida. Parasti ūdeni iepilda tukšā 1,5 litru plastmasas minerālūdens pudelē, kuru iepriekš izskalo ar pārbaudāmo ūdeni. Ņemot paraugu, vispirms skalo krānu, ļaujot  ūdenim  brīvi tecēt 2-3 minūtes,  ar vienmērīgu ātrumu, līdz nemainīgai temperatūrai. Tad lēni piepilda trauku, ļaujot ūdenim  plūst pāri  trauka malām. Pēc tam trauku noslēdz ar vāciņu (skrūvējamu). Ieteicams, ja tas ir iespējams, paraugus pirms transportēšanas uz laboratoriju, atdzesēt un uzglabāt  tumsā, sevišķi tas ir svarīgi vasaras mēnešos.

Nedrīkst izvēlēties trauku, kurā iepriekš ir bijis kāds aromatizēts dzēriens!

Ja pasūtītājs vēlas noteikt arī ūdens bakterioloģiskos rādītājus, viņam iepriekš jāierodas Laboratorijā un jāsaņem sterils 0,5 litru maisiņš parauga ņemšanai. Laboratorijas darbinieks apmācīs, kā pareizi ņemt paraugu šādā gadījumā.

Paraugi Laboratorijā jāpiegādā paraugu ņemšanas dienā. Pēc paraugu piegādes laboratorijā pasūtītājs kopā ar laboratorijas grupas vadītāju vienojas par nosakāmajiem rādītājiem un testēšanas metodēm, par ko tiek parakstīts vienošanās protokols. Klientam tiek izrakstīts rēķins par veicamo pakalpojumu, saskaņā ar SIA „Rīgas ūdens” maksas pakalpojumu cenām.

Paraugu testēšanas laiks ir atkarīgs no nosakāmo rādītāju veida. Bakterioloģiskās testēšanas gadījumā testēšanas laiks ir vismaz trīs dienas.

 Testēšanas rezultātus pasūtītājs saņem testēšanas pārskata veidā, uzrādot iepriekš saņemtā rēķina apmaksas dokumentu.

Laboratorijas personāls, veicot savus pienākumus, ievēro informācijas konfidencialitāti, kas iegūta, testējot paraugu.

Pakalpojumu izmaksas ūdens paraugu testēšanai

Drukāt lapu
Šodien ūdensvada remontdarbi Tīnūžu ielā, būs īslaicīgs ūdensapgādes pārtraukums. Plašāka informācija: https://t.co/nqO5O1cZDl
2 stundas atpakaļ