Vienotais bezmaksas diennakts tālrunis: 80002122

Jaunciema gatvē būvniecības darbi rit straujos tempos

Pašlaik Jaunciema gatvē jau izbūvēti 2,6 kilometri ūdensvada, strauji tuvojoties pusei no kopējā būvniecības apjoma. Ūdensvads tiks izbūvēts posmā no Jaunciema gatves 326 līdz Jaunciema gatves un Gaileņu ielas krustojumam, un kopējais šī posma garums ir 5,4 kilometri. Ja vien ļaus laika apstākļi, būvnieki solās līdz Ziemassvētkiem izbūvēt ūdensvadu 3 kilometru garumā. 

Pašlaik būvnieki nonākuši aptuveni kilometra attālumā no pagrieziena uz Carnikavu. Ūdensvada izbūves darbi tiek veikti pa posmiem, satiksmi to norises vietā organizējot ar luksoforu palīdzību pa vienu braukšanas joslu. Autovadītājiem jārēķinās, ka šī posma šķērsošanai papildu nepieciešamas 3 – 4 minūtes. Lielākā daļa būvniecības darbu notiks ar beztranšejas metodi, ar horizontāli vadāmās urbšanas iekārtu ievelkot ūdensvadu pa 144 metrus gadiem posmiem. Izņēmums būs aptuveni 300 metrus garš posms Jaunciemā, kā arī pāreja pār Langas upi, kur darbus nāksies veikt ar atklātās tranšejas metodi. Šāda veida būvdarbus var veikt, ja āra gaisa temperatūra nav zemāka par -5 grādiem. Ja sals pieņemsies spēkā, tad būvnieki uz tā laiku pārorientēsies uz pievadu līdz gruntsgabalu robežām izbūvi.

Jaunciema gatves ūdensvada izbūves pabeigšanas orientējošais termiņš ir 2019. gada marts. Šī projekta realizācija klientiem garantēs drošāku un kvalitatīvāku ūdensapgādi. Šis ir apjomīgākais šāda veida projekts, kas tiek finansēts no SIA “Rīgas ūdens” līdzekļiem. Ūdensvada būvniecībā tiks ieguldīti aptuveni 2,6 miljoni eiro.

Jaunciema gatve

 

Dalies: