Vienotais bezmaksas diennakts tālrunis: 80002122

Ūdens kvalitātes pārbaude

SIA „Rīgas ūdens” Apvienotā ūdens kvalitātes kontroles laboratorija, kas akreditēta Latvijas Nacionālajā akreditācijas birojā (akreditācijas apliecība Nr. T-165), piedāvā veikt dažādu ūdens paraugu kvalitātes rādītāju noteikšanu.

 

Dzeramā ūdens (ūdensvada, urbumu, aku), virszemes (upju, ezeru, strautu) un notekūdeņu paraugus Laboratorija pieņem Pirmdienās un otrdienās no plkst. 8:00 līdz 12:00: 

ŪSS „Daugava” Laboratorijā, Bauskas ielā 209, Rīgā, tālr. 67088576;

► ŪSS "Baltezers" Laboratorijā, Sūkņu stacijas ielā 13, Baltezers, Ādažu novadā, tālr. 67088559;

► BAS “Daugavgrīva” Laboratorijā, Dzintara ielā 60, Rīgā, tālr. 67088538;

Pieteikt ūdens parauga noņemšanas un testēšanas pakalpojumu iespējams, nosūtot pieteikumu uz e-pastu: klienti@rigasudens.lv.

 

Norādījumi paraugu ņemšanai

Piegādājamā parauga daudzums un trauka materiāls atkarīgs no ūdens paraugā nosakāmo kvalitātes rādītāju skaita un veida.

Ķīmiskie rādītāji:

Ūdeni iepilda tukšā 1,5l tilpuma plastmasas dzeramā ūdens vai minerālūdens pudelē, kuru iepriekš vairākas reizes izskalo ar pārbaudāmo ūdeni. 

 !  Nedrīkst izvēlēties trauku, kurā iepriekš ir bijis kāds aromatizēts dzēriens.

Ņemot paraugu no krāna, vispirms ļauj  ūdenim  brīvi tecēt 2-3 minūtes ar vienmērīgu ātrumu līdz nemainīgai temperatūrai. Tad lēni piepilda trauku, ļaujot ūdenim  plūst pāri  trauka malām. Pēc tam trauku blīvi noslēdz ar skrūvējamu vāciņu tādā veidā, lai starp ūdens paraugu un vāciņu nepaliktu gaiss. Ja iespējams, pirms transportēšanas uz laboratoriju paraugus ieteicams atdzesēt un uzglabāt  tumsā (sevišķi svarīgi vasaras mēnešos).

Mikrobioloģiskie rādītāji:

Ja nepieciešams noteikt arī ūdens mikrobioloģiskos rādītājus, Laboratorijā iepriekš jāsaņem sterils 0,5l tilpuma maisiņš parauga ņemšanai. Laboratorijas darbinieks sniegs instrukcijas, kā pareizi ņemt paraugu šādā gadījumā.

  !  Paraugi Laboratorijā jāpiegādā paraugu ņemšanas dienā.

Iespējams vienoties, ka Rīgas pilsētas teritorijā pareizu paraugu ņemšanu veic Laboratorijas darbinieks. Laboratorijas personāls, veicot savus pienākumus, ievēro informācijas konfidencialitāti, kas iegūta, testējot paraugu.

 

Laboratorija

Ūdens un notekūdeņu paraugu testēšanas cenas