Pirmdiena 20/03/2017

Noslēgusies kanalizācijas vadu oderēšana Rīgas centrālajās ielās

Noslēgušies SIA “Rīgas ūdens” pērn rudenī uzsāktie apjomīgie kanalizācijas sistēmas oderēšanas jeb tā saucamās polimēra “zeķes” ievilkšanas darbi Rīgā, Brīvības un Lāčplēša ielās. Brīvības ielā no Juglas līdz pilsētas centram atjaunoti kanalizācijas vadi ar kopējo garumu 4655 metri, bet Lāčplēša ielā no Maskavas ielas līdz Krišjāņa Valdemāra ielai – 2184 metri. Papildu tam sakārtoti pieslēgumi namiem, kā arī atjaunotas kanalizācijas akas.

Brīvības ielā polimēra “zeķes” ievilkšanu veica dāņu firmas “Per Aarsleff A/s” Latvijas filiāle, bet Lāčplēša ielā – personu apvienība “Binders un B”, kas sastāv no ceļu būves firmas SIA “Binders” un Polijas uzņēmuma “Blejkan S.A.”. Abās ielās darbi lielākoties tika veikti naktīs, lai neietekmētu transporta kustību sastrēgumstundās. Kanalizācijas sistēmas oderēšanas darbi ar beztranšeju metodi jeb tā saucamā polimēra “zeķes” ievietošanas tehnoloģija dod iespēju veikt šos darbus bez ielas seguma uzlaušanas. Šī tehnoloģija paredz kanalizācijas vadā ar karsta tvaika palīdzību iepūst ar epoksīda sveķiem un citām ķīmiskām komponentēm impregnētu poliestera oderējumu, kuru uzklāj uz esošās nodilušās caurules iekšējās virsmas, tādejādi veidojot “cauruli caurulē” un novēršot vada bojājumus.

Šogad Rīgā paredzēts veikt kanalizācijas sistēmas oderēšanu Vienības gatvē, kā arī Meldru un Emmas ielās – minētie darbi sāksies jau tuvākajās dienās. Kanalizācijas vadu oderēšana Vienības gatvē tiks veikta ar kopējo apjomu 725 metri, Emmas ielā – 455 metri, bet Meldru ielā – 1113 metri. Aptuvenais šo darbu realizācijas laiks – seši mēneši.

Drukāt lapu
Šodien ūdensvada remontdarbi Maskavas ielā, būs īslaicīgs ūdensapgādes pārtraukums. Plašāka informācija: https://t.co/4nmvzecs5G
12 stundas atpakaļ